Pages

20 Şubat 2013 Çarşamba

RÜYADA BİLEZİK GÖRMEK
     Bir erkeğin, rüyada elinde bir bilezik bulunduğunu görmesi, onun elinin darlığına işaret eder. Eğer elinde altın veya gümüşten bir takım bileziklerin bulunduğunu görse, o kimsenin salih bir adam olduğuna hayır ve hasenata çalışan ve ve onlara öncelik yaptığına işaret eder. Eğer düşmanları varsa Allah-u Teala kendisine imdat ve yardım eder.
Rüyada evinde altın bilezik olduğunu gören kimsenin eli yüce, kendisi nimetler salibi bir kimse olur.

     Bir devlet başkanı rüyada halkının ellerinde bilezikler görse, o devlet başkanın halkı hakkında yumuşaklık gösterir ve onların arasında adaletli icraatta bulunur. Halkı da kazanç ve geçimlerinde berekete nail olur ve devlet başkanının otoritesi ve gücü devam eder.

     Bilezik, erkek çocuğa veya rüya sahibinin akrabalarını ziyaret etmesine işaret eder. Bilezik, hizmetçiye de işaret eder. Kadınları için bilezik, sahip olacakları nimet ve sevinçtir
Bir kimse rüyada gümüşten bir bilezik görse o kimsenin malı artar. Bilezik, erkeklerden rüyada onu takınan kimse için üzüntü ve keder, kadın için ise bezektir. Çünkü bilezik kadınlara mahsus zinet eşyasıdır. Eğer bilezik ölüler üzerinde görülse o ölülerin cennette olduklarına işaret eder. Bazı tabirciler altın bilezik onu rüyada takınan için mirastır, dediler.

     Bilezik, bekar kimse için hanımdır. Bilezik, çocukla da tabir edilir. Bazı tabirciler rüyada gümüş bilezik takmak, takılan kimse için din ve takvadır. Çünkü gümüş bilezik cennet ehlinin bezeklerindendir, dediler.

     Bilezikler eğer altın veya gümüşten olursa, izzet sahibi kimselere yaklaşmaya mal ve güzelliğe işaret eder. Eğer bilezikler kemik veya fildişinden olursa bu rüya insanların rezillerine işaret eder.

     Bazen de erkek için bilezik takınma mülke veya hakk’tan sapmaya ve yalana işaret eder. Bilezikler üzüntü, keder, tasa, usanç, musibet, veya belaya düşmüş olan kimseye teselli verecek özler söylemeye işaret eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder